LIFESTYLE Sport

Enduro Rally 24 wystartowało w miniony weekend

Tylko tu mogli sprawdzić się zarówno amatorzy jazdy na motorach jak i

Data publikacji: 2018-09-27
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Enduro Rally 24 wystartowało w miniony weekend
Kategoria: LIFESTYLE, Sport

Tylko tu mogli sprawdzić się zarówno amatorzy jazdy na motorach jak i profesjonaliści.

Enduro Rally 24 wystartowało w miniony weekend LIFESTYLE, Sport - Tylko tu mogli sprawdzić się zarówno amatorzy jazdy na motorach jak i profesjonaliści.

Tylko tu mogli sprawdzić się zarówno amatorzy jazdy na motorach jak i profesjonaliści. 21-23 września odbył się rajd Enduro Rally 24. To impreza promująca aktywność sportową i ducha rywalizacji. Miejsce tego wydarzenia – jednego z najciekawszych w kraju – było nieprzypadkowe. To barwne Mazury. Zawodnicy zmierzyli się tu z naturą i własnymi słabościami. 

– To jedyne miejsce, gdzie amatorzy mogli wystartować w profesjonalnie przygotowanym wyścigu na poziomie rajdów zawodowych. Przygotowane klasy rajdu, pozwoliły dopasować się każdemu maniakowi jazdy enduro, a specjalna klasa Rally24 to ukłon w stronę najbardziej ambitnych i wytrwałych zawodników – mówił jeden z organizatorów Enduro Rally 24. 

Enduro Rally 24 rozegrane zostało w czterech klasach, które podzielono ze względu na długość trasy. Miłośników motocyklowej rywalizacji na pewno ucieszył fakt, że w sportowej klasie Rally 24 swoją obecnością zaszczycili doświadczeni zawodnicy, którzy niedokrojenie startowali w Rajdzie Dakar. Mowa między innymi o Macieju Berdyszu. Ten zawodnik trasę Dakar przejechał czterokrotnie.  

Kolejna postać, dobrze znana miłośnikom rajdów to Zbigniew Tarnawski, uczestnik światowego finału GS Trophy, utytułowany zawodnik w Moto Gymkhanie, trener techniki jazdy, pasjonat rajdów i podróży motocyklowych. W trakcie imprezy poprowadził on szkolenie z jazdy ciężkim motocyklem w offroadzie.

Na starcie zameldowała się również Ewa Pikosz. To utytułowana zawodniczka MX i laureatka konkursu zorganizowanego przez organizatorów, w którym główną nagrodą było uczestnictwo w Enduro Rally 24 na motocyklu przygotowanym pod rajdy cross country.

Parterem imprezy był olsztyński dealer KTM-a, więc na mecie na zawodników czekały ciekawe nagrody. Współorganizatorem natomiast była Fundacja Wspierania Rehabilitacji Motocyklistów i Quadowców. Jej przedstawiciele zawodnikom Enduro Rally 24 przygotowali szkolenie medyczne, pogadankę na temat bezpieczeństwa używania kasku czyli budowania świadomej i odpowiedzialnej jazdy motocyklem.

A to już wiesz?  Początek drogi do Tokio – Volkswagen Samochody Dostawcze prezentuje aktualny skł

Jednym ze sponsorów tej unikalnej imprezy była Wytwórnia Wód i Napoi Krynka, która zadbała o odpowiednie nawodnienie uczestników rajdu.

– Zawsze staramy się wspierać cenne inicjatywy i przedsięwzięcia, zwłaszcza sportowe. Tym razem w krainie mazurskich jezior zmierzyli się miłośnicy jednośladów. Mam  nadzieję, że nasze wody i napoje przypadły do gustu wszystkim zawodnikom Enduro Rally 24 – mówi Mieczysław Surowiec, prezes Krynki.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Enduro Rally 24 wystartowało w miniony weekend LIFESTYLE, Sport - Tylko tu mogli sprawdzić się zarówno amatorzy jazdy na motorach jak i profesjonaliści.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Sport

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy