LIFESTYLE Sport

Wola Park szykuje tego lata miasteczko sportu i relaksu Summer Camp

Wola Park szykuje tego lata miasteczko sportu i relaksu Summer Camp
W Parku Ulricha przed Centrum Handlowym Wola Park powstanie letnia strefa sportu, rozrywki, odpoczynku i

Data publikacji: 2018-05-28
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Wola Park szykuje tego lata miasteczko sportu i relaksu Summer Camp
Kategoria: LIFESTYLE, Sport

W Parku Ulricha przed Centrum Handlowym Wola Park powstanie letnia strefa sportu, rozrywki, odpoczynku i gastronomii.

Wola Park szykuje tego lata miasteczko sportu i relaksu Summer Camp LIFESTYLE, Sport - W Parku Ulricha przed Centrum Handlowym Wola Park powstanie letnia strefa sportu, rozrywki, odpoczynku i gastronomii.

W Parku Ulricha przed Centrum Handlowym Wola Park powstanie letnia strefa sportu, rozrywki, odpoczynku i gastronomii. Od 1 czerwca do końca września warszawiacy będą mogli uprawiać różne sporty miejskie, wziąć udział w zawodach z nagrodami, szkoleniach, spotkaniach z mistrzami sportu, zrelaksować się czy zjeść w modnych foodtrack’ach, a także posłuchać muzyki, a wszystko w prawdziwie surferskim klimacie. W dniach 1-3 czerwca z okazji inauguracji strefy trwać będzie Impreza Otwarcia, podczas której przygotowano ogrom atrakcji. Nie zabraknie zabaw dedykowanych dzieciom z okazji ich święta.

Wola Park doskonale rozumie potrzeby mieszkańców okolicy, dlatego organizuje dla nich spotkania, warsztaty i ciekawe wydarzenia, w których mogą uczestniczyć bezpłatnie. Na lato centrum przygotowało kolejne atrakcje, dzięki którym zachęci do aktywnego odpoczynku na świeżym powietrzu.

Pod nazwą „Wola Park Summer Camp” kryje się olbrzymia strefa ze specjalnymi konstrukcjami jak pumptrack, skate wave i tor skimboardowy przeznaczonymi do jazdy na: deskorolkach, rolkach, rowerach BMX i hulajnogach oraz skimboardach. Ponadto dostępny będzie też slackline i trickboard do ćwiczenia równowagi i wykonywania akrobacji. Pojawią się też trenerzy jogi i fitnessu, którzy na parkowych trawnikach przeprowadzą zajęcia ruchowe dla wszystkich chętnych. Przygotowana zostanie także strefa chilloutu i street food. Dla każdego coś dobrego!

Wielkie otwarcie

W piątek w godz. 15:00-20:00, w sobotę i niedzielę od godz. 10:00 do 20:00 z okazji oficjalnego otwarcia strefy każdy będzie mógł skorzystać bezpłatnie ze szkoleń, wziąć udział w konkursach z nagrodami oraz obejrzeć pokazy instruktorów. Co ważne, nie trzeba mieć własnego sprzętu – deskorolki i skimboardy będą dostępne na miejscu.

A to już wiesz?  RUSZA ROWEROWA AKCJA CHARYTATYWNA PODRÓŻ DLA INNCYH OD TATR PO HEL

Z udziału w imprezie cieszyć się będą także dzieci. Dla nich przygotowano malowanie buziek, watę cukrową i balony. Na najmłodszych przez cały okres trwania Summer Camp czekać będą również sportowe atrakcje.

Dla miłośników sportu

Dla amatorów sportu Wola Park przygotował niezwykłe atrakcje. Pumptrack to specjalny tor w kształcie elipsy do jazdy na rowerach BMX, deskorolkach, rolkach i hulajnogach. Duża ilość małych wzniesień i wyprofilowane zakręty gwarantują świetny trening i dobrą zabawę. Kto chce podnieść swoje umiejętności surferskie, koniecznie musi odwiedzić Skate Wave i tor skimboardingu. Skate Wave, zwany suchą falą, umożliwia doskonalenie ruchów surfingowych podczas jazdy na deskorolce o miękkich track’ach. Po raz pierwszy w naszym kraju zostanie zbudowana tak duża konstrukcja tego typu. Natomiast na dmuchanym torze skim wypełnionym wodą będzie można ślizgać się i robić ewolucje na dedykowanych do tego sportu twardych deskach. Natomiast dla wszystkich, którzy nie czują się na siłach próbować sportów ekstremalnych, powstanie strefa Slackline. Chodzenie i akrobacje na naprężonej linie rozwieszonej nad ziemią między drzewami polepszy równowagę, koordynację ruchową i wyćwiczy mięśnie głębokie. Podobne korzyści dla kondycji fizycznej zagwarantuje balansowanie na trickboard’zie, czyli desce położonej na wałku. Oba ćwiczenia równoważne są bezpieczne i bardzo wciągające. Przynoszą wielką frajdę zarówno dzieciom, młodzieży, jak i dorosłym. W Wola Park Summer Camp zawita też na jakiś czas Riglet Park, czyli miniaturowy snowpark – miejsce dedykowane najmłodszym. Dzieciaki pod opieką instruktora będą mogły pokonać snowboardowy tor przeszkód, w którym nie ma ani trochę śniegu.

Na sportowych konstrukcjach można będzie korzystać z własnego sprzętu lub z dostępnego na miejscu bez żadnej opłaty. Niepełnoletni będą mogli regularnie uczęszczać na atrakcje Wola Park Summer Camp po dokonaniu na miejscu zapisu przez rodziców lub opiekunów prawnych. Przewidziane są również darmowe szkolenia prowadzone przez  doświadczonych instruktorów oraz konkursy i zawody z nagrodami, jak i spotkania z mistrzami sportów ekstremalnych.

A to już wiesz?  Pudzianowski vs Jun. Kto faworytem bukmacherów?

Nie tylko sport

Wola Park zapewni również na Summer Camp strefę relaksu, gdzie na wygodnych hamakach, leżakach i pufach będzie można odpocząć lub podziwiać sportowe zmagania innych. Nie zabraknie też strefy gastronomicznej, w której foodtrucki będą serwować dania i napoje różnych kuchni świata. Spokoju i harmonii dostarczą ponadto zajęcia jogi odbywające się w pięknym, pełnym zieleni Parku Ulricha. Planowane są też warsztaty artystyczne, podczas których różnego rodzaju sportowe deski służyć będą za bazę do tworzenia dzieł sztuki. Wszystkim atrakcjom towarzyszyć będzie muzyka w iście surferskim klimacie.

Aktualne programy i bieżące informacje na temat Wola Park Summer Camp można znaleźć na facebook’owym profilu: Summer Camp Wola Park.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Wola Park szykuje tego lata miasteczko sportu i relaksu Summer Camp LIFESTYLE, Sport - W Parku Ulricha przed Centrum Handlowym Wola Park powstanie letnia strefa sportu, rozrywki, odpoczynku i gastronomii.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Sport

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy