Wiadomości Branżowe

Rudy Kot i co wokół

Rewitalizacji kwartału przy ul. Garncarskiej w Gdańsku dedykowana jest wystawa na Politechnice Gdańskiej. Uroczysty wernisaż z udziałem władz Gdańska i uczelni odbędzie się w czwartek, 18 marca o godz. 13.00 w holu przed Aulą w Gmachu Głównym PG. Ekspozycję będzie można oglądać tylko do końca tygodnia. Zapraszamy!Do konkursu na zagospodarowanie kwartału ulic:

Rewitalizacji kwartału przy ul. Garncarskiej w Gdańsku dedykowana jest wystawa na Politechnice Gdańskiej. Uroczysty wernisaż z udziałem władz Gdańska i uczelni odbędzie się w czwartek, 18 marca o godz. 13.00 w holu przed Aulą w Gmachu Głównym PG. Ekspozycję będzie można oglądać tylko do końca tygodnia. Zapraszamy!

Do konkursu na zagospodarowanie kwartału ulic: Garncarskiej, Wały Jagiellońskie i Targ Drzewny zgłoszono 71 prac. Ich autorami są studenci siódmego semestru Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej, uczniowie gdańskiej szkoły plastycznej i młodzi architekci z Portugalii, reprezentujący odmienny kulturowo punkt widzenia.

Warto podkreślić, ze Wydział Architektury PG współpracuje od kilku lat z portugalską uczelnią, nie tylko w ramach programu Erasmus. Współpraca opiera się także na wymianie katedr oraz na prowadzeniu wspólnych projektów studenckich. 

Każda spośród prezentowanych na wystawie prac zawiera dwie plansze o wymiarach 70x100mm. Projekty już rozwieszone są w przed politechniczną Aulą.

Konkurs zorganizowano z inicjatywy Urzędu Miasta Gdańska. W jury zasiedli przedstawiciele gminy i  Wydziału Architektury PG. Póki co, wyniki obrad jury, jak i wysokość nagród owiane są tajemnicą. Wiadomo jedynie, że sąd konkursowy wybrał trzy najlepsze prace, a dwie wyróżnił. Autorów najlepszych propozycji na rewitalizację kwartału przy ulicy Garncarskiej poznamy podczas uroczystego otwarcia wystawy.

Zapraszamy
wernisaż wystawy “Rewitalizacja kwartału przy ul. Garncarskiej w Gdańsku”
czwartek, 18 marca, godz. 13.00, hol przed aulą w Gmachu Głównym PG, II piętro

 

 

 

 

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Sopot i Kartuzy z mistrzostwem województwa pomorskiego

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy