LIFESTYLE Sport

Połowa kobiet na świecie uprawia sport dla poprawy samopoczucia

Połowa kobiet na świecie uprawia sport dla poprawy samopoczucia
Ponad połowa europejskich kobiet uprawia sport w celu poprawienia swojego samopoczucia

Data publikacji: 2020-03-10
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Połowa kobiet na świecie uprawia sport dla poprawy samopoczucia
Kategoria: LIFESTYLE, Sport

Ponad połowa europejskich kobiet uprawia sport w celu poprawienia swojego samopoczucia psychicznego.

Połowa kobiet na świecie uprawia sport dla poprawy samopoczucia LIFESTYLE, Sport - Ponad połowa europejskich kobiet uprawia sport w celu poprawienia swojego samopoczucia psychicznego.

Ponad połowa europejskich kobiet uprawia sport w celu poprawienia swojego samopoczucia psychicznego – tak wynika z badania zrealizowanego z okazji Dnia Kobiet przez markę ASICS, japońskiego producenta sprzętu sportowego.

Niezależne badania przeprowadzono na ponad trzytysięcznej grupie kobiet w wieku 18-55+ w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Niemczech i Włoszech. Wykazały one, że ponad dwa razy więcej z nich uprawia sport, by poprawić swoje samopoczucie psychiczne (58%) niż by osiągnąć konkretne cele (26%). Kobiety podchodzą więc do ruchu holistycznie.

Wśród ankietowanych za największą przeszkodę uprawiania sportu 35% podało brak czasu, 22% aspekty związane z wyglądem ciała, a 20% przepracowanie. Co ciekawe 40% odpowiadających przyznało, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy wykorzystywała ruch przede wszystkim w celu zwalczania stresu związanego z pracą. Natomiast aż 1/3 kobiet zawdzięcza swoje zamiłowanie do aktywności fizycznej osobom z bliskiego otoczenia, rodzinie i znajomym.

Zaobserwowano również tendencję (32%) do odczuwania przez kobiety korzyści z treningów outdoorowych, które pozytywnie wpływają na ich samopoczucie, pozwalając przy tym na spędzanie czasu na świeżym powietrzu i umacnianie relacji z naturą.

Nazwa ASICS to akronim łacińskiej frazy Anima Sana In Corpore Sano. Firma wierzy w holistyczną siłę ruchu i korzyści mentalne, jakie on daje. Chcąc uczcić Międzynarodowy Dzień Kobiet, przygotowano kampanię pod hasłem „The Run Is For Me” opartą na inspirujących historiach dziesięciu biegaczek, przedstawiających korzyści wynikające z uprawiania sportu oraz to, jak postrzegają one swoje ciało i jak ruch wpływa na ich życie. Celem kampanii jest niwelowanie barier związanych ze wstydem i presją społeczną do podejmowania aktywności fizycznej oraz podkreślenie wyjątkowości każdej kobiety.

A to już wiesz?  ASICS wspiera biegaczy w czasach społecznej kwarantanny

Ciało nie musi być postrzegane jedynie przez pryzmat tego, jak wygląda, ale także przez to, co osiągnęło. Ruch to przede wszystkim zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne – mówi Becci Burns, członki ASICS FrontRunner z Wielkiej Brytanii. – Nasza kampania ma ułatwić kobietom zapomnienie o rywalizacji i pomóc znaleźć czas, aby docenić siebie. Jest to również sposobność, żeby sport stał się dla nich nieodłącznym elementem codziennego życia – bez ograniczeń czy wstydu – dodaje Linda van Aken z marki ASICS.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Połowa kobiet na świecie uprawia sport dla poprawy samopoczucia LIFESTYLE, Sport - Ponad połowa europejskich kobiet uprawia sport w celu poprawienia swojego samopoczucia psychicznego.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Sport

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy