Magda Grzybowska wraca do gry

Już w najbliższą sobotę Magdalena Grzybowska wystąpi w Otwartych Mistrzostwach Łodzi w Racketlonie.

Oprócz rozegranych w czerwcu Mistrzostw Polski będzie to już drugi Turniej Klasyfikacyjny pod patronatem Polskiej Federacji Racketlona. Swój udział w rozgrywkach SNG TOYA Racketlon Cup potwierdzili także czołowi racketloniści w kraju.

„Magda od dłuższego czasu przygląda się rozwojowi racketlona w Polsce. Można powiedzieć, że do tej pory kibicowała tej dyscyplinie, a teraz sama weźmie aktywny udział w rozgrywkach. Mało osób widziało ją do tej pory z rakietką do squasha czy badmintona. Czy zawojuje racketlon tak jak zrobiła to z tenisem? Zobaczymy już w najbliższą sobotę w Zgierzu” – mówi Dariusz Dąbrowski, wiceprezes Polskiej Federacji Racketlona.

W maju 1995 roku Magdalena Grzybowska została zawodową tenisistką. Najwyżej w rankingu WTA była na 30. miejscu (w sierpniu 1998 roku). Wygrała cztery turnieje ITF (1994 – Szczecin, 1997 – Sopot, Santa Clara, Bratysława), w turniejach WTA trzy razy grała w półfinale (dwa razy w Warszawie, raz w Hobart). Cztery razy dotarła do trzecich rund turniejów Wielkiego Szlema. Pokonała m.in. Venus Williams, Jennifer Capriati (dwukrotnie), Anke Huber i Conchitę Martinez. W 1996 roku wygrała juniorski turniej Australian Open. Zarobiła na korcie ponad 500 tys. dolarów. Po wymuszonym końcu kariery (kontuzja kolana) komentuje tenis w telewizji i pisze felietony. Zależy jej na rozwoju i popularyzacji tenisa w Polsce: trenowała z siostrami Radwańskimi, doradzała w rozwoju ich karier. Obecnie pracuje dla międzynarodowej agencji marketingu sportowego SFX.

W Turnieju w „Stacji Nowa Gdynia” zagra też Karolina Kosińska – mistrzyni Polski seniorek ‘2005 w tenisie na otwartych kortach. Kosińska, najwyżej w rankingu WTA była sklasyfikowana w lipcu 2005 – na 253 miejscu. W 2007 roku zwyciężyła w turnieju ITF we francuskim Belfort.

Kompletuje się lista uczestników I Otwartych Mistrzostw Łodzi w Racketlonie.
Najwyżej rozstawieni zawodnicy w poszczególnych kategoriach w turnieju to:
Leszek Borys – nr 3 w rankingu PFR w kategorii Mężczyźni Open
Magda Kamińska – nr 2 w rankingu PFR w kategorii Kobiety Open
Piotr Seweryn – nr 2 w rankingu PFR w kategorii Mężczyźni + 45

Otwarte Mistrzostwa Łodzi to ważna impreza dla całej racketlonowej społeczności. Punkty zdobyte podczas rozgrywek będą liczone do klasyfikacji przed przyszłorocznymi V Mistrzostwami Polski. To również ostatnie zawody przed Mistrzostwami Świata (27-30 grudnia w Rotterdamie, Holandia), na które wybiera się czołówka polskiego Racketlona.

Nagrodami dla uczestników turnieju będzie profesjonalny sprzęt do badmintona firmy Yonex, sprzęt do squasha firmy Dunlop, oraz sprzęt do tenisa stołowego z oferty firmy Modest – dystrybutora produktów firm Joola i Thibar. Nagrody ufunduje również główny sponsor turnieju – firma Expedus – producent najwyższej jakości odzieży sportowej, z którą będzie można się zapoznać w trakcie turnieju. Na miejscu będzie miała miejsce również prezentacja produktów firmy Yonex, Red Bull a zawodników w wodę zaopatruje firma Danone – producent wody Żywiec Zdrój

Turniej odbędzie się w Centrum Sportu Stacja Nowa Gdynia, 95-100 Zgierz k/Łodzi, ul. Sosnowa 1.
Wszelkie informacje i formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.nowa-gdynia.pl i www.toya.net.pl

O racketlonie:
Racketlon to czwórbój rakietkowy wymyślony w latach 90-tych w Skandynawii. Racketloniści rozgrywają mecze, które składają się z czterech setów, każdy w innej dyscyplinie: w tenisie stołowym, badmintonie, squashu oraz tenisie ziemnym – od najlżejszej do najcięższej rakiety. W każdym secie obowiązuje identyczny system punktacji, dzięki czemu wszystkie dyscypliny są równoprawne i równie istotne.
www.racketloncup.pl

Authors

Related posts

Top