Wiadomości Branżowe

Imperatory ? decydujące starcie

Ponad 110 tysięcy oddanych głosów, 34 gry, 9 dystrybutorów, 9 klanów e-sportowych –internauci WP już po raz ósmy wybrali najlepsze gry komputerowe minionego roku, najlepszych dystrybutorów, najlepszych producentów gier. Ósma edycja Imperatorów zakończona. Przez blisko dwa miesiące na stronie imperatory.wp.pl gracze głosowali na najlepsze gry komputerowe 2007

Ponad 110 tysięcy oddanych głosów, 34 gry, 9 dystrybutorów, 9 klanów e-sportowych –internauci WP już po raz ósmy wybrali najlepsze gry komputerowe minionego roku, najlepszych dystrybutorów, najlepszych producentów gier.

Ósma edycja Imperatorów zakończona. Przez blisko dwa miesiące na stronie imperatory.wp.pl gracze głosowali na najlepsze gry komputerowe 2007 roku, wybierali najlepsze klany e-sportowe, najlepszych dystrybutorów i producentów gier. Oddano ponad 110 tysięcy głosów, o 30 tysięcy więcej niż w roku poprzednim. Tym razem rywalizowano aż w 10 kategoriach, w tym trzech będących nowością – najlepszy polski producent gier, najlepsze sekwencje filmowe w grze, najlepszy dubbing w polskiej wersji gry.

W tym roku Imperatory należały do „Wiedźmina”, entuzjastyczne opinie o którym gracze wyrażali jeszcze przed wejściem gry na rynek (sic!). Gra triumfowała w czterech kategoriach:

  • najlepsza oprawa dźwiękowa – przypomnijmy, że autorem ścieżki dźwiękowej jest Adam Skorupa;
  • najlepsze sekwencje filmowe w grze;
  • najlepszy dubbing w polskiej wersji gry – nagroda powędrowała do Jacka Rozenka, tytułowego Wiedźmina;
  • gra roku 2007.

Tym samym kolejnym triumfatorem był CD Projekt, do którego trafiło w tym roku aż 5 Imperatorów, też ten dla najlepszego dystrybutora. CD Projekt RED został natomiast najlepszym polskim producentem gier, w tej kategorii był bezkonkurencyjny – oddano na niego blisko 60% głosów.

Najbardziej innowacyjną grą został „Call of Duty 4: Modern Warfare” (dystrybutor: Licomp Empik Multimedia). Gracze docenili pozycję za nowatorskie włączenie prawdziwie filmowego klimatu w realia gry komputerowej.

Do Electronic Arts Polska trafił Imperator za najlepszą oprawę graficzną, gracze wybrali bowiem „Crysis”, który w dniu premiery wyznaczył nowe standardy dotyczące jakości grafiki w grach komputerowych.

Zwycięzca kategorii „najlepsza lokalizacja gry na rynek polski” to „GTA: San Andreas” (dystrybutor: Cenega Poland). Za najlepsza drużynę e-sportową internauci uznali Fear Factory X-Fi, kilkukrotnych mistrzów Europy, posiadających jedną z najlepszych drużyn Pro Evolution Soccer na świecie. W tym roku Fear Factory X-Fi obchodzi 10-lecie założenia, a skupia aktualnie ponad 80 graczy.

A to już wiesz?  Edukacja zdrowotna w Senior.pl

Imperatory wręczano podczas uroczystej Gali, która odbyła się 24 czerwca w Velvet Bar w Warszawie. Statuetki odebrali przedstawiciele dystrybutorów, producentów, klanów e-sportowych oraz współautorzy sukcesu gry "Wiedźmin" Tomasz Bagiński, Adam Skorupa, Jacek Rozenek.

„Każda kolejna edycja Imperatorów to nowe kategorie, coraz większa liczba głosujących i coraz większa ilość oddawanych na gry głosów. W tym roku nagradzaliśmy Imperatorami, dodatkowo, najlepszego polskiego producenta gier, najlepsze sekwencje filmowe w grze czy najlepszy dubbing. W ostatniej kategorii triumfował Jacek Rozenek, którego głos najmocniej zapadł w pamięć graczy. – mówi Krzysztof Augustyn, Koordynator serwisu Gry w Wirtualnej Polsce – Zresztą dubbing to jedna z bardziej znaczących kwestii w kontekście lokalizacji gier komputerowych. Zrealizowany na wysokim poziomie aktorskim jest doceniany przez graczy obcujących z postaciami z wirtualnych światów. Budzi też zdecydowanie bardziej intensywne emocje niż w przypadku produkcji filmowych. Imperator powędrował też do CD projekt RED, które swym produktem, po raz pierwszy w historii polskich gier komputerowych, przełamało magiczna barierę miliona sprzedanych egzemplarzy. Chodzi oczywiście o Wiedźmina i jego światowa premierę.”

 

Imperatory8 

 

 

Źródło Wirtualna Polska SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy