Wiadomości Branżowe

Dobry start MKS Magellan Łódź w DMW w tenisie stołowym

Podwójnym sukcesem zakończyły swój udział w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w tenisie stołowym, rozgrywanych w dniach 4-5.04.2009 r., zespoły reprezentujące MKS Jedynka Łódź. Zarówno drużyna juniorów, jak i juniorek zajęły pierwsze miejsca, co zapewniło im awans do Półfinału Mistrzostw Polski. Złote

Podwójnym sukcesem zakończyły swój udział w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w tenisie stołowym, rozgrywanych w dniach 4-5.04.2009 r., zespoły reprezentujące MKS Jedynka Łódź. Zarówno drużyna juniorów, jak i juniorek zajęły pierwsze miejsca, co zapewniło im awans do Półfinału Mistrzostw Polski.

Złote Juniorki

Juniorski zespół dziewcząt MKS Magellan Łódź zwycięstwa odnosił w składzie Sandra Kaczyńska, Magdalena Kurzawa, Anna Wosik oraz Katarzyna Ślifirczyk. W zdobywaniu punktów na pewno pomogło doświadczenie zawodniczek zdobyte w pierwszoligowych rozgrywkach.

Turniej DMW został rozegrany w trzech kategoriach: Juniorów, Kadetów i Młodzików. Do rozgrywek zgłoszonych zostało ponad 60 drużyn z 28 klubów województwa łódzkiego. 

Podczas turnieju odbyło się również symboliczne przekazanie stypendium szkoleniowego ufundowanego przez Spółkę Magellan dla Katarzyny Ślifirczyk w sezonie 2008-2009. 16-letnia zawodniczka jest brązową medalistką drużynowych Mistrzostw Europy kadetek (Terni, Włochy 2008) oraz mistrzynią Polski kadetek (Brzeg Dolny,2008 r.). „Katarzyna jest mocnym punktem zespołu i obiecującym zawodnikiem. Już teraz odnosi duże sukcesy. Przekazane stypendium pozwoli jej łączyć naukę z rozwojem sportowego talentu”– podkreśla Grzegorz Grabowicz z Magellan S.A. 
Katarzyna Ślifirczyk jest również objęta stypendium przyznawanym przez Urząd Marszałkowski, który na zawodach reprezentował Pan Ryszard Kaliński.

Organizatorem mistrzostw był Łódzki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego oraz sekcja tenisa stołowego MKS Jedynka Łódź.

 

Źródło Magellan S.A.. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Internet Netii podczas Finału Polski WCG 2009

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy