Wiadomości Branżowe

Cała sieć na ekranie telewizora

Cała sieć na ekranie telewizora
ZyXEL DMA-2500 – streaming cyfrowych mediów w Full HDFilmy w HD bezprzewodowo odtwarzane z komputera na ekranie telewizora, dostęp do internetowego radia, telewizji i serwisów takich jak youtube.com oraz  obsługa napisów z polskimi znakami – ZyXEL wprowadza do sprzedaży urządzenie do streamingu cyfrowych mediów, DMA-2500. ZyXEL DMA-2500 to urządzenie służące do streamingu multimediów zgromadzonych na komputerze i w zasobach sieciowych, bezpośrednio na ekran telewizora lub do zestawu kina domowego. Dzięki certyfikatowi zgodności z najnowszym standardem DLNA 1.5, nowy odtwarzacz ZyXEL’a umożliwia łatwe współdzielenie cyfrowej treści z elektroniką użytkową, komputerami PC i urządzeniami mobilnymi. DMA-2500 samo wykrywa w domowej sieci miejsca na których zgromadzono multiimedia, zapewniając łatwy dostęp do muzyki, filmów, czy możliwość tworzenia efektownych pokazów zdjęć na ekranie telewizora. ZyXEL DMA-2500 doskonale współpracuje z multimedialną biblioteką multimediów

ZyXEL DMA-2500 – streaming cyfrowych mediów w Full HD

Filmy w HD bezprzewodowo odtwarzane z komputera na ekranie telewizora, dostęp do internetowego radia, telewizji i serwisów takich jak youtube.com oraz  obsługa napisów z polskimi znakami – ZyXEL wprowadza do sprzedaży urządzenie do streamingu cyfrowych mediów, DMA-2500.

ZyXEL DMA-2500 to urządzenie służące do streamingu multimediów zgromadzonych na komputerze i w zasobach sieciowych, bezpośrednio na ekran telewizora lub do zestawu kina domowego. Dzięki certyfikatowi zgodności z najnowszym standardem DLNA 1.5, nowy odtwarzacz ZyXEL’a umożliwia łatwe współdzielenie cyfrowej treści z elektroniką użytkową, komputerami PC i urządzeniami mobilnymi. DMA-2500 samo wykrywa w domowej sieci miejsca na których zgromadzono multiimedia, zapewniając łatwy dostęp do muzyki, filmów, czy możliwość tworzenia efektownych pokazów zdjęć na ekranie telewizora. ZyXEL DMA-2500 doskonale współpracuje z multimedialną biblioteką multimediów ZyXEL NSA-220 Plus, tworząc razem kompletne, domowe rozwiązanie.

Urządzenie może transmitować obraz wideo w rozdzielczości Full HD, odtwarzając większość popularnych formatów włączając obrazy płyt DVD. Ważną cechą jest możliwość wyświetlania napisów z polskimi znakami.  DMA-2500 posiada wbudowane klucze licencyjne firmy Microsoft, co pozwala na nieograniczone odtwarzanie plików wideo, chronionych przez cyfrowy system zarządzania prawami autorskimi (DRM).

ZyXEL DMA-2500 można podłączyć do domowej sieci poprzez kabel ethernetowy, lub korzystać z komunikacji bezprzewodowej za pomocą adaptera USB Wireless N firmy ZyXEL (NWD-211AN i NWD-270N). Do portu USB można podłączyć także pendrive lub dysk HDD USB ze zgromadzoną muzyką, zdjęciami lub filmami.

Producent wyposażył DMA-2500 w intuicyjne, polskojęzyczne menu, za pomocą którego użytkownik może łatwo nawigować pomiędzy funkcjami urządzenia, takimi jak dostęp do internetowej telewizji, ponad 6000 stacji radiowych Live365 czy odtwarzanie filmów zgromadzonych w serwisie youtube.com.

 

Obsługiwane formaty mediów i napisów:

–    Kodeki wideo:  H.264, WMV9, MPEG 1/2/4/SD/HD,VC1, DivX, Xvid
–    Formaty plików wideo: MKV, AVI, WMV, ISO, IFO, MP4, VOB, ASF, M2TS, MOV, TP, TS, MPG, DivX
–    Kodeki audio: MPEG 1 Layer 1&2, MP3, MPEG 2 AAC, MPEG 4 AAC, AC3, WMA, OGG Vorbis, LPCM, DTS Pass through, FLAC
–    Formaty plików audio: AAC, AC3, WAV, PCM, MP3, OGG, WMA, MKA
–    Formaty zdjęć: JPEG, TIFF, PNG, GIF, BMP
–    Napisy: SRT, SSA, IDX i SUB (z polskimi znakami)
–    Obsługa sieciowych systemów plików Windows i Linuksa (NFS i SAMBA)
–    Obsługa internetowego radia Live365 i Web TV
–    Funkcja podkładu muzycznego, umożliwiająca jednoczesne oglądanie zdjęć i słuchanie muzyki
–    Wygaszacz ekranu
–    Powiększanie, zmniejszanie, przesuwanie i obracanie zdjęć
–    Oglądanie zdjęć w trybie miniatur
–    Funkcja pokazu slajdów
–    Wznawianie odtwarzania wideo
–    Obsługiwane języki: angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański, holenderski, rosyjski, polski, czeski, chiński tradycyjny

A to już wiesz?  SMS-owy newsletter o mediach

 

# # #

Firma ZyXEL powstała w roku 1989 na Tajwanie. Swoje działania dostosowuje do potrzeb dynamicznie rozwijającej się branży sieciowej. ZyXEL skupiał swoją uwagę kolejno na różnych typach produktów: od modemów, przez urządzenia ISDN i rutery w segmencie SOHO, aż po pełną gamę rozwiązań sieciowych dla szerokiej, dobrze zdefiniowanej bazy klientów, w tym dla dużych firm i operatorów usług sieciowych.

Źródło ZYXEL. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy